Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Zachodniopomorskie: konsultacje projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Do 5 czerwca można składać uwagi w konsultacjach społecznych studium wykonalności Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Studium zostało opracowane w celu wyboru optymalnych wariantów realizacji przedsięwzięcia w zakresie technicznym, organizacyjno-prawnym i finansowym. Studium Wykonalności SKM obejmuje swoim zakresem analizę połączeń na trasach:

  • Szczecin – Stargard Szczeciński (Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii),
  • Szczecin – Police - Trzebież,
  • Szczecin – Goleniów,
  • Szczecin – Gryfino.

W dokumentacji przedsięwzięcia planuje się przede wszystkim wykorzystanie istniejących linii kolejowych. Wyjątkiem jest propozycja poprowadzenia odgałęzienia od linii nr 406 w Policach w kierunku osiedli mieszkaniowych. Zakłada się ścisłą integrację SKM z systemem transportu publicznego na terenie SOM, a więc zintegrowanie w węzłach przesiadkowych sieci SKM oraz sieci autobusów i busów obsługujących przewozy pasażerskie w gminach oraz sieci transportu miejskiego w większych miastach.

Na schemacie linii kolejowych wchodzących w sieć przyszłej SKM (ilustracja artykułu) kolorem czerwonym oznaczono linie objęte planem modernizacyjnym PKP PLK (bądź po modernizacji), kolor zielony oznacza zaś odcinki sieci kolejowej przewidziane do modernizacji w ramach projektu SKM. Niebieskim kolorem wyróżniona została wspomniana wcześniej nowo planowana linia kolejowa w głąb Polic. 

Uwagi i wnioski wnoszone pisemnie lub ustnie do protokołu należy składać w siedzibie Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Uwagi drogą elektroniczną należy zaś kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule "Studium SKM". Szczegóły w obwieszczeniu organizatora>>>.

Wszystkie dokumenty dotyczące inwestycji można pobrać z bazy strony CZT - Transport pod Kontrolą>>>.

Uwagi CZT w załączniku poniżej.

Ostatnio zmienianypiątek, 05 czerwiec 2015 19:05
Powrót na górę