Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Poznań - Szczecin: można składać uwagi do modernizacji linii kolejowej

Do 19 stycznia można składać wnioski i uwagi społeczeństwa w postępowaniu o wydanie decyzji środowiskowej dla modernizacji linii kolejowej Poznań - Szczecin. Dzięki przekazanym mapom widać jakie są plany odnośnie przejazdów kolejowych i obiektów inżynieryjnych.

Postępowanie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia na całej długości (obejmującej odcinki w województwach: wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim) prowadzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. Aktualnie trwa etap składania uwag przez społeczeństwo. Na naszej stronie internetowej Transport pod kontrolą publikujemy uzyskane w RDOŚ materiały - Raport oddziaływania na środowisko wraz z uzupełnieniem i załącznikami graficznymi. Widać na nich jakie są plany projektantów odnośnie przejazdów kolejowych i obiektów inżynieryjnych.

Szczegółowe informacje i materiały zamieściliśmy tutaj>>>. Wkrótce opublikujemy też przygotowany przez nas wzór uwag, który może być pomocny do przygotowania własnych. Uwagi może złożyć każdy. Jest to jedyny moment w procedurze kiedy społeczeństwo ma coś do powiedzenia i może złożyć własne wnioski. Później będzie za późno.

Ostatnio zmienianyczwartek, 15 styczeń 2015 10:40

1 komentarz

Powrót na górę