Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Warszawa: pasy dla rowerów na Miodowej - zlikwidować czy zostawić?

Taki z grubsza dylemat postawił Urząd Miasta Stołecznego Warszawy przed uczestnikami konsultacji społecznych w sprawie przebudowy ul. Miodowej. CZT opowiada się za pozostawieniem pasów rowerowych (wariant 1) z wykorzystaniem części rozwiązań z wariantu 2.

Jeszcze tylko do 16 września możesz przyczynić sie do uratowania pasów dla rowerów. Do tego czasu trwają konsultacje społeczne związane z tą ważną inwestycją. O możliwych do realizacji wariantach przedstawionych przez magistrat pisaliśmy tutaj>>>.

W załączniku do obecnego artykułu przedstawiamy nasze uwagi które mogą posłużyć jako wzór przy tworzeniu własnego stanowiska. Opowiadamy się w nich za pozostawieniem pasów dla rowerów. Uważamy, że ewentualna ich likwidacja byłaby niekorzystna dla bezpieczeństwa rowerzystów jak i warunków ruchu rowerowego (poczucia bezpieczeństwa). 

Rozumiemy intencję wariantu 2 - takiego uspokojenia ruchu, aby samochody poruszały się z prędkością rowerzystów, co zapewni im bezpieczeństwo. Uważamy jednak, że zdecydowanie się to nie sprawdzi, nawet przy zastosowaniu zaproponowanych rozwiązań - wyniesionych przejść dla pieszych. Będzie to skłaniało mniej pewnych siebie rowerzystów do jeżdżenia po chodnikach - co obserwujemy na ulicach Nowy Świat i Krakowskie przedmieście, gdzie również funkcjonuje taki sam model - braku wydzielonej infrastruktury dla rowerzystów.

Staramy się także zachęcić urzędników do wprowadzenia części dobrych rozwiązań z wariantu 2 przy realizacji wariantu 1. Mowa m.in. o wyniesieniu powierzchni skrzyżowań czy dodatkowym przejściu dla pieszych. Wnioskujemy także o zachowanie ciągłości chodników na przejściach (wyniesionych do poziomu chodnika) przez wszystkie wloty ulic podporządkowanych (z wyjątkiej skrzyżowań z sygnalizacją).

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 30 listopad 2015 12:34
Powrót na górę