Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

UTK zbada sprawę objazdów PKP Intercity

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wszczął dnia 7 lipca 2015 na żądanie CZT postępowanie dotyczące stosowania przez PKP Intercity bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów podczas objazdów dla pociągów kursujących linią kolejową nr 9 na odcinku Iława – Malbork.

Sprawa dotyczy braku informowania pasażerów o wydłużeniu o ok. 2 godziny czasu jazdy pociągów kategorii TLK i EIC na odcinku Warszawa – Gdynia oraz braku wprowadzenia w odpowiednim czasie stosownych korekt w rozkładach jazdy zamieszczonych na dworcach i w internecie oraz w systemie sprzedaży.

Przypomnijmy: od 25 października 2014 r. nastąpiło wcześniej nieplanowane całkowite zamknięcie odcinka modernizowanej linii pomiędzy Malborkiem i Iławą. Było to spowodowane problemami z osiadającym nasypem pod już zmodernizowanym torem. Na długości 200 m w rejonie Jurkowic trzeba było rozebrać nowy tor, nasyp i wykonać je od nowa.

PKP Intercity zgodziło się na absurdalnie wydłużone objazdy (np. przez Kwidzyn - z koniecznością trykrotnego odczepiania lokomotywy), przez co pociągi odcinek z Warszawy do Gdyni pokonywały w ponad 7 godzin, chociaż przez Bydgoszcz można było jechać 2 godziny krócej, a przez Olsztyn godzinę krócej. Rozkłady jazdy nie informowały podróżnych o rzeczywistych godzinach przyjazdu przez wiele dni po wprowadzeniu zmian, a także w ostatnich dwóch dniach kursowania pociągów objazdami. O sprawie pisaliśmy tutaj>>>.

Ostatnio zmienianyczwartek, 23 lipiec 2015 09:32
Powrót na górę