Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

650 zł za chęć zakupu biletu w Pendolino to już przeszłość

Po pół roku powszechnej krytyki PKP Intercity zdecydowało się zmniejszyć "opłatę dodatkową" za wypisanie biletu w pociągach Pendolino. 650 zł zmienia się na 130. Od 5 maja br. tyle (+ cena biletu) płacą osoby wsiadające co pociagów EIP bez biletu.

 

Centrum Zrównoważonego Transportu podczas startu Pendolino w grudniu 2014 roku zorganizowało protest>>> mający na celu ukazanie skali absurdu przy stosowaniu przez narodowego przewoźnika kary za chęć zakupu biletu dopiero na pokładzie pociągu Express InterCity Premium. Podczas akcji aktywiści CZT prezentowali na koszulkach napis: "Chcesz kupić bilet w Pendolino - dla PKP jesteś złodziejem". Fala krytyki przetoczyła się przez większość mediów. Kuriozalną decyzję Intercity wyśmiewali licznie pasażerowie na forach dyskusyjnych, dziennikarze i eksperci.

CZT w tej sprawie wystosowało także skargę do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Urzędu Transportu Kolejowego. Wszystkie te działania okazały się skuteczne. Pomimo iż zaproponowane rozwiązanie jest dalekim do ideału, to jednak jest to zdecydowany postęp w odniesieniu do pierwotnego pomysłu przewoźnika. 

Podsumujmy: opłata 650 zł za "przyjemność" zakupu biletu w pociągu Pendolino jest cały czas aktualna, jednak ulega zmniejszeniu o 80% w przypadku uiszczenia opłaty na miejscu (130 zł). Jeżeli zaś dokonamy zapłaty w terminie 7 dni - możemy liczyć na 75% rabatu (162,50 zł). Nie zapomnijmy także doliczyć do tego wszystkiego ceny biletu - np. 150 zł z Krakowa do Warszawy.

Ostatnio zmienianypiątek, 29 maj 2015 10:47
Powrót na górę