Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Łódź - Warszawa: TLK z 2 wagonami 2 klasy

10 kwietnia, piątek po południu, TLK Kormoran jadący przez całą Polskę ma w zestawieniu tylko 2 wagony 2 klasy.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego materiału z cyklu CZT TV. Tym razem pokazujemy zestawienie pociągu TLK Kormoran relacji Wrocław - Olsztyn przez Łódź w dniu 10 kwietnia br. W składzie pociągu tylko 2 wagony klasy drugiej (jedynki też są dwie). Popołudniowe połączenie na przykład z Łodzi do Warszawy, z Warszawy też dobry pociąg na weekendowy wyjazd nad jezioro.

W związku z tak małym zestawieniem w pociągu tłok już za pierwszą stacją w Łodzi. Trudno przejść przez korytarz. A przecież wprowadzając obowiązkowe miejscówki PKP Intercity tłumaczyło, że pozwoli to na bieżąco dostosowywać zestawienia pociągów do obłożenia, prognozowanego na podstawie tempa przedsprzedaży. W dodatku wagony zniszczone i brudne. Na szczęście nie każdy pociąg to PKP.

Link do CZT TV>>>

Ostatnio zmienianywtorek, 26 maj 2015 15:27

2 komentarzy

  • Tomek
    Tomek środa, 20, maj 2015 09:43 Link do komentarza

    W Łodzi to był zawsze taki KIT że wystarczy że ktoś machnął kolejarzowi legitymacją studencką i powiedział ze ma doktorat i pracuje na nastawni jako naczelnik i dodatkowe wagony zawsze się znalazły w Koluszkach jak tylko powiedział ze do Częstochowy ma kolegow i koleżanki .

  • Damian
    Damian niedziela, 17, maj 2015 07:55 Link do komentarza

    Jest sposób na rozwiązanie takiego problemu, nikt nie jest bez imienny. Trzeba wyszukać bezpośrednio osoby odpowiedzialnej za zestawienie takiego składu bo mimo wymówek o czasowym braku wagonowym osoba taka jest zobligowana do interwencji taborowej celem ewentualnego zaspokojenia potrzeby wystarczającej ilości wagonów (np.+ dwa dodatkowe, to nie jest coś nie możliwego). I w tym przypadku trzeba żądać ukarania tych osób tak jak i konduktorzy dostają np. po premii za jakieś incydenty służbowe.

Powrót na górę