Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Były prezes PKP Intercity ukrywał prognozy strat spółki

Strata PKP Intercity za 2014 r. wyniosła 54,2 mln zł. Tymczasem jeszcze w połowie grudnia ówczesny prezes Marcin Celejewski zapewniał, że wynik będzie "bardzo bliski zeru".


Wypowiedź Celejewskiego można znaleźć w programie w Polsat News 2>>> z dnia 15 grudnia 2014 r. W minucie 24'40'' Celejewski mówi: "Wynik spółki PKP Intercity w tym roku będzie bardzo bliski zeru". Tymczasem ostatecznie spółka zamknęła rok stratą w wysokości 54,2 mln zł. Informację tę podano pod koniec maja.


Dwa tygodnie przed zakończeniem roku prezes nie może mylić się o wyniku spółki na koniec roku aż o 50 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że Celejewski świadomie wprowadzał w błąd widzów programu, chcąc ukryć rzeczywistą sytuację finansową kierowanej przez siebie spółki.


Marcin Celejewski został odwołany ze stanowiska prezesa PKP Intercity miesiąc po tej wypowiedzi - w połowie stycznia 2015r. Według komunikatu PKP SA (spółki-matki) - na własną prośbę. 9 kwietnia został członkiem zarządu PLL LOT do spraw handlowych, w którym pracował już w latach 1999-2007. Zapewne Rada Nadzorcza PLL LOT w chwili podejmowania decyzji o powierzeniu Celejewskiemu tego stanowiska nie miała wiedzy o rzeczywistym wyniku PKP Intercity za 2014 r.

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 maj 2015 14:04

1 komentarz

 • Dział Sprzedaży
  Dział Sprzedaży wtorek, 25, grudzień 2018 11:19 Link do komentarza

  Dzień dobry,

  mam przyjemność i satysfakcję reprezentować firmę zajmującą się od wielu, wielu lat projektowaniem i wykonywaniem stron internetowych i e-sklepów.

  Chciałabym zapytać, czy bylibyście Państwo zainteresowani stworzeniem od nowa Państwa strony czt.org.pl z uwzględnieniem aktualnych trendów graficznych i najnowszych rozwiązań technicznych. Proponujemy zaprojektowanie serwisu od nowa a nie jego modyfikację, ponieważ jest to zdecydowanie szybsze, tańsze i łatwiejsze rozwiązanie.

  Proponowane przez nas ceny są bardzo atrakcyjne i bez wątpienia mile Państwa zaskoczą.

  Zwracam się do Państwa z taką propozycją, ponieważ w ciągu 3 ostatnich lat bardzo zmieniły się standardy zarówno funkcjonowania jak i projektowania wszystkiego, co związane jest z promocją i sprzedażą w Internecie. Standardem stała się mobilność stron i sklepów. Oprócz wykonania samego serwisu, chętnie zaproponujemy Państwu szereg usług związanych z promocją i reklamą, a także zapewnimy dedykowanego opiekuna i zapewnimy obsługę techniczną w całym okresie współpracy.

  Jeśli są Państwo zainteresowani to proszę o odpowiedź na mają wiadomość. Bardzo proszę o podanie w mailu numeru telefonu kontaktowego - chętnie przedstawię naszą ofertę i opowiem o szczegółach ewentualnej współpracy.

  Więcej informacji znajdą Państwo również pod adresem: https://strony-www24.pl

  Serdecznie pozdrawiam,

  e-mail: kontakt@strony-www24.pl
  telefon: 794-371-191

Powrót na górę