Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Kolej na dobrą kolej: materiały z seminarium na Trako 2015

Seminarium CZT na targach Trako 2015 pod tytułem "Kolej na dobrą kolej - optymalizacja przewozów pasażerskich pod kątem zwiększenia efektywności" zgromadziło pełną salę słuchaczy. Publikujemy prezentacje i nagrania video (zalinkowane pod tytułami wystąpień) z seminarium.

Program seminarium:

12.15 – 12:20 Krzysztof Rytel, CZT:
Wprowadzenie – o projekcie „Kolej na dobrą kolej”

12:20 – 12:35 dr Wiesław Dźwigoń, Politechnika Krakowska:
Stałoodstępowy rozkład jazdy na przykładzie linii Kraków Gł. – Wieliczka>>>

12:35 – 12:50 Stanisław Biega, CZT:
Efektywność wykorzystania taboru jako kluczowe narzędzie organizacji przewozów>>>

12:50 – 13:00 Krzysztof Rytel, CZT (prowadzenie):
Dyskusja>>>

Wśród ponad 40 uczestników seminarium byli obecni dyrektorzy departamentów mazowieckiego oraz podlaskiego urzędu marszałkowskiego; przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego, ZTM Warszawa, Politechnik: Warszawskiej, Gdańskiej, Krakowskiej i Poznańskiej, ZDG TOR, Przewozów Regionalnych; aż 5 pracowników PKP Intercity; osoby z kilku innych firm oraz dziennikarze. Odwiedził nas także prezes Arrivy RP. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Seminarium było wstępem do nowego projektu CZT "Kolej na dobrą kolej!", który wkrótce wystartuje. Jego celem jest uzdrowienie przewozów kolejowych w 8 województwach (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, podlaskie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie) poprzez poprawę efektywności. Przygotowywane przez nas raporty w omawianym temacie pokazują możliwość zwiększenia liczby pociągów zazwyczaj o ok. 40% bez zwiększania wydatków budżetowych. Będziemy zabiegali, aby proponowane przez nas zmiany wprowadzić od rozkładu jazdy wchodzącego w życie w grudniu 2016 r.

Ponadto projekt obejmie propozycje poprawy oferty na 2 liniach międzywojewódzkich (Kraków – Kielce – Radom i Warszawa - Olsztyn), w celu lepszego wykorzystania nowych pociągów Flirt na ww. trasach w odniesieniu do planowanego najbliższego rocznego rozkładu jazdy. Będziemy także prowadzić działania na rzecz poprawy koordynacji pociągów regionalnych z międzywojewódzkimi poprzez wprowadzenie wspólnego biletu.

Pod wszystkimi wyżej wymienionymi propozycjami będziemy zbierać podpisy w internecie. Zapraszamy do obserwowania naszej strony już od października. 

 

Aktualizacja:

Zapraszamy do podpisania petycji Kolej na dobrą kolej! Projekt Kolej na dobrą kolej>>> to propozycja uzdrowienia kolei pasażerskiej w 8 regionach i na 2 trasach międzywojewódzkich. Wejdź koniecznie i poprzyj te zmiany. Twój podpis jest bardzo ważny.

LOGO Kolej na kolej  

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 grudzień 2015 18:19
Powrót na górę