Menu
Kolej na dobrą kolej - Podpisz petycję

Warszawa Zachodnia: wyremontowali tunel!

Kto nie przechodził ostatnio przejściem podziemnym z dworca Warszawa Zachodnia w kierunku al. Jerozolimskich może być w dużym szoku - jego część została bardzo elegancko wyremontowano.

Granit na posadzkach i ścianach, chromowane balustrady, nowoczesne oświetlenie - tak wygląda obecnie część przejścia podziemnego przy dworcu Zachodnim. To zasadnicza zmiana - do tej pory przejście straszyło wyglądem i zapachem. Remont jest zapewne związany z budową kompleksu biurowego West Station, który powstaje między stacją i al. Jerozolimskimi. Inwestorem jest spółka HB Reavis we współpracy z PKP SA, które wniosły grunt.

Elementem obiektu będzie nowy dworzec usytuowany na kondygnacji podziemnej bezpośrednio przy przejściu podziemnym. To właśnie na długości budowanego dworca tunel doznał właśnie metamorfozy. 

Ludzie w nowym tunelu Warszawa Zachodnia

We wschodniej ścianie tunelu znajdują się 3 zamurowane na razie przejścia, którymi w przyszłości będzie wchodzić się do holu dworca. Już prowadzi do nich oznakowanie dotykowe dla niewidomych. (fot. Krzysztof Rytel)

Tunel Warszawa Zachodnia

Pochylnia dla wózkowiczów znajduje się tam gdzie dotychczas, ale wygląda o niebo lepiej. (fot. Krzysztof Rytel)

Estetyczne tablice informacyjne. (fot. Krzysztof Rytel)

Estetyczne tablice informacyjne. (fot. Krzysztof Rytel)

Tymczasem na budowie dworca zakończono montaż konstrukcji przekrycia - zatknięto już wiechę. (fot. Krzysztof Rytel)

Tymczasem na budowie dworca zakończono montaż konstrukcji przekrycia - zatknięto już wiechę. (fot. Krzysztof Rytel)

Niestety widać też jak mała będzie część dworcowa w całej inwestycji. Czy wartość tych kilkuset metrów przyszłej powierzchni dworca będzie odpowiadała wartości przekazanego gruntu? (fot. Krzysztof Rytel)

Niestety widać też jak mała będzie część dworcowa w całej inwestycji. Czy wartość tych kilkuset metrów przyszłej powierzchni dworca będzie odpowiadała wartości przekazanego gruntu? (fot. Krzysztof Rytel)

Ostatnio zmienianyśroda, 05 sierpień 2015 13:43
Powrót na górę