Notice: Undefined variable: GK_TEMPLATE_MODULE_STYLES in /www/czt4_www/www/czt.org.pl/templates/gk_news/component.php on line 22
CZT na V Kongresie Kolejowym - Centrum Zrównoważonego Transportu
Logo
Wydrukuj tę stronę

CZT na V Kongresie Kolejowym

CZT zaprasza na V Kongres Kolejowy, który odbędzie się już 28 października w Katowicach.  Zainaugurujemy na nim nasz najnowszy projekt -  „Kolej na dobrą kolej”. 

„Kolej na dobrą kolej” to projekt, którego celem jest uzdrowienie przewozów kolejowych na obszarze ośmiu województw (i 2 relacji międzywojewódzkich) poprzez ich optymalizację. Dzięki ograniczeniu kosztów stałych oraz maksymalizacji liczby pociągów kursujących przy koniecznych do poniesienia kosztach można znacznie zwiększyć liczbę pociągów. Wg wyliczeń CZT na Podkarpaciu można zwiększyć pracę eksploatacyjną o 46%, poprawiając przy tym wynik finansowy o około 1 milion złotych rocznie, a na Podlasiu o 90% przy zwiększeniu dotacji zaledwie o 8%.

Na Kongresie Kolejowym CZT zaprezentuje mechanizm, dzięki któremu przy podobnych poziomie deficytu co obecnie, połączeń może być znacznie więcej. Większa częstotliwość kursowania pociągów to najważniejszy krok do uzdrowienia kolei. Dysponując regularnymi połączeniami, pasażerowie są w stanie korzystać z kolei w swoich codziennych podróżach i staje się ona dla nich środkiem komunikacji pierwszego wyboru. 

O efektywności przewozów z punktu widzenia ich organizatora, oraz o zastosowaniu powyższego mechanizmu w praktyce, opowie Dyrektor departamentu ds. Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Pan Jerzy Kriger. Po wystąpieniach, będzie czas na wymianę poglądów oraz pytania do prelegentów. 

Wystąpienie CZT rozpocznie się w środę, 28 października 2015 roku o godzinie 15.20. Prezentacja projektu „Kolej na dobrą kolej” zainauguruje blok dyskusyjny pod tytułem: „Jak wykorzystać potencjał kolei w regionach i nie tylko”, który odbędzie się w sali B.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje o kongresie tutaj>>>. Spotkajmy się na Kongresie Kolejowym!

 SPOTKAJMY SIĘ NA KONGRESIE KOLEJOWYM!

Zapraszamy także do podpisania petycji Kolej na dobrą kolej! Projekt Kolej na dobrą kolej>>> to propozycja uzdrowienia kolei pasażerskiej w 8 regionach i na 2 trasach międzywojewódzkich. Wejdź koniecznie i poprzyj te zmiany. Twój podpis jest bardzo ważny.

LOGO Kolej na kolej  

Ostatnio zmienianyczwartek, 03 grudzień 2015 18:16

Artykuły powiązane

Najnowsze od Krzysztof Rytel

Copyright © 2015. CZT - Centrum Zrównoważonego Transportu.